UAB „SG dujos“ įmonių grupė plečia veiklos spektrą ir žengia į naują sritį - suskystintų gamtinių dujų (LNG) infrastruktūros kūrimą. Greta pagrindinio savo verslo – suslėgtų gamtinių dujų (CNG) infrastruktūros plėtros projektų – laimėjusi viešą konkursą, ‚SG dujos“ nuo šiol imasi ir LNG projektų įgyvendinimo. Artimiausiu metu Druskininkų savivaldybėje esančiame Viečiūnų miestelyje bus įrengta gamtinių dujų (LNG) saugojimo stotis, iš kurios dujomis bus aprūpinta šilumos energiją bei karštą vandenį teikiančios UAB „Litesko“ Viečiūnų katilinė. 

„Siekiame diversifikuoti mūsų verslą ir imtis naujų projektų, susijusių su ekologiško kuro panaudojimu, todėl greta suslėgtų dujų ir vandenilio šiandien pradedame įgyvendinti ir pirmąjį suskystintų gamtinių dujų (LNG) tiekimo grandinės sukūrimo projektą – laimėjome viešąjį konkursą ir tieksime gamtines dujas Viečiūnuose.  

Tikimės, kad ateityje stacionarių objektų aprūpinimas dujomis sudarys iki 10 proc. mūsų bendro tiekiamo kuro kiekio. Planuojame ateityje turėti daugiau panašių objektų, tačiau mūsų strategija nesikeičia –pagrindinį dėmesį telkdami autotransportui skirtų CNG, LNG, vandenilio ir kitų ekologiško kuro rūšių infrastruktūros sistemų plėtrai“, - sako Virginijus Korsakas, UAB „SG dujos“ direktorius. 

Pirmoji pramoninė LNG dujų stotyje bus naudojamos iš Klaipėdos terminalo gaunamos suskystintos dujos, kurios bus saugojamos Viečiūnuose. Pagal poreikį suskystintos dujos bus verčiamos į dujinę fazę ir tiekiamos bendrovei „Litesko“. „SG dujos“ grupė planuoja artimiausioje ateityje pradėti įgyvendinti ir kitą LNG projektą - Lietuvos-Lenkijos pasienyje „Via Baltica“  kelyje netoli Kalvarijos pradės veikti pirmoji suskystintomis gamtinėmis dujomis (LNG) varomiems automobiliams skirta pildymo stotis. Numatoma, kad ateityje ją praplėtus gamtinės dujos bus tiekiamos ir šalia esantiems pramoniniams vartotojams. 

Planuojama, kad įgyvendinus projektą, šioje stotyje LNG galės užsipildyti Europos krovinių pervežimo bendrovėms priklausančios transporto priemonės, vežančios prekes į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis ar kertančios Baltijos šalių regioną tranzitu vakarų Europos link. 

“SG dujos” aktyviai ir kryptingai siekia plėtoti alternatyvaus ekologiško kuro Lietuvoje infrastruktūrą ir  yra gamtinių dujų kaip kuro automobiliams Lietuvoje sistemos kūrimo pradininkė. Bendrai į alternatyvių degalų infrastruktūros vystymą Lietuvoje bendrovė jau yra investavusi virš 13 mln. eurų, didžioji šios sumos dalis – privačios bendrovės lėšos. 

2007 m. bendrovė Klaipėdoje pastatė pirmąją Lietuvoje suslėgtų gamtinių dujų (SGD) pildymo stotį, 2013 m. Pabradėje atidarė pirmąją Baltijos šalyse vandenilio kuro tyrimų laboratoriją, 2015 m. „SG dujos“ įdiegė pirmuosius ne tik Lietuvoje , bet ir Baltijos šalyse pildymo vandeniliu ir gamtinėmis dujomis modulius Marijampolėje, Ukmergėje ir Telšiuose.  Bendrovė iš viso Lietuvoje yra įrengusi šešias CNG pildymo stotis – Klaipėdoje, Šiauliuose, Kaune, Ukmergėje, Marijampolėje ir Telšiuose, šiuose parkuose aptarnauja beveik 200 miestų maršrutinių autobusų.