89,46 mln. litų – tokia suma iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų aplinkos ministro Gedimino Kazlausko įsakymu paskirstyta dešimčiai šalies miestų autobusų parkų, kurie buvo pateikę paraiškas mažai taršiems autobusams įsigyti atnaujinant savo transporto priemones. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Ukmergės, Telšių, Marijampolės, Raseinių ir Elektrėnų autobusų parkams iš viso bus nupirkta apie šimtą mažai taršių autobusų. Dešimt iš šių autobusų turi būti hibridiniai, o kiti turi naudotis suslėgtomis gamtinėmis dujomis.

Lėšos, už kurias bus perkami autobusai, gautos Lietuvai pardavus jos sukauptus perteklinius nustatytosios šiltnamio efektą sukeliančių dujų normos vienetus (NNV) Ispanijai, su kuria sutartis buvo sudaryta praėjusį birželį.

„Nuoseklaus darbo realizuojant sukauptuosius NNV išdava – konkreti nauda šalies gyventojams. Atnaujindami autobusų parkus ne tik pagerinsime viešojo transporto būklę, bet ir spręsime kitas problemas – į aplinką bus išmetama mažiau anglies dvideginio, viešasis transportas sparčiau pereis prie modernesnių technologijų“, – sako ministras Gediminas Kazlauskas.

Centrinė projektų valdymo agentūra jau yra paskelbusi tarptautinį viešąjį pirkimą mažai taršių autobusų tiekėjui. Pasiūlymai turi būti pateikti iki vasario 10 dienos. Juos įvertinus, ir bus atrinktas tiekėjas.

(Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją)