Bankas SNORAS suteikė 1,45 mln. eurų (5 mln. litų) paskolą suslėgtų gamtinių dujų gamybos ir prekybos UAB „SG dujos“. Lėšos skirtos bendrovės investiciniams projektams – suslėgtų gamtinių dujų kompresorinių stočių įrengimui Kaune ir Šiauliuose – įgyvendinti.

Bankas SNORAS paskolą UAB „SG dujos“ suteikė 74 mėnesiams. Bendra UAB „SG dujos“ projekto vertė – 7,4 mln. litų, jį numatoma įgyvendinti iki šių metų pabaigos. Pagal pasirašytas jungtinės veiklos sutartis su UAB „Kauno autobusai” ir UAB „Busturas” (Šiauliai) šių bendrovių teritorijose bus įrengtos suslėgtų gamtinių dujų kompresorinės stotys,  kuriose šiais ekologiškais degalais galės nuolatos pasipildyti miesto autobusai.

„Teigiamai vertiname šio sektoriaus veiklos perspektyvas – suslėgtos gamtinės dujos yra žymiai švaresnis kuras ekologijos požiūriu, todėl galima šio alternatyvaus kuro plėtra taksi, gamybos įmonėse, tarpmiestiniame transporte ir kitose srityse. Gamtinių dujų naudojimo skatinimas yra įtrauktas į Nacionalinę energetikos strategiją ir Europos Sąjungos (ES) teisės aktus. Be to, nuo 2011 metų Lietuvoje panaikintas akcizo mokestis viešajame transporte naudojamoms suslėgtoms gamtinėms dujoms – tai taip pat turėtų paskatinti šio alternatyvaus kuro vartojimą šalyje“, – sako Modestas Keliauskas, banko SNORAS Korporatyvinio verslo tarnybos direktorius.

Pasak UAB „SG dujos“ generalinio direktoriaus Virginijaus Korsako,  suslėgtų gamtinių dujų pritaikymas Lietuvoje dar tik įsibėgėja. „ES gamtinės dujos dėl savo ekologiškumo jau seniai yra tapusios populiaria automobilių kuro rūšimi, dėl itin mažos išmetamų dujų taršos šio kuro panaudojimą remia ir skatina daugelis ES valstybių. Sieksime ir Lietuvoje kurti šio ekologiško alternatyvaus kuro tolesnei plėtrai būtiną infrastruktūrą“, – teigia V. Korsakas.

ES veikia daugiau kaip 2,5 tūkst. kompresorinių stočių, o suslėgtas gamtines dujas naudoja daugiau kaip 900 tūkst. automobilių. ES šio alternatyvaus kuro naudojimą tiek visuomeniniame, tiek privačiame transporte skatina nustatydama nulinį akcizo tarifą. Siekiama, kad ES iki 2020 metų penktadalį viso šiuo metu sunaudojamo benzino ir dyzelino sudarytų alternatyvūs degalai (biodegalai, gamtinės dujos, vandenilis), o suslėgtos gamtinės dujos – iki 10 proc. alternatyvių degalų.

UAB „SG Dujos” savo veiklą šiuo metu koncentruoja trijuose Lietuvos miestuose – Klaipėdoje, Šiauliuose ir Kaune, investuoja į šių miestų autobusų parkų atnaujinimą gamtinėmis dujomis varomais autobusais, projektuoja, stato ir eksploatuoja gamtinių dujų kompresorines stotis. Bendrovė iš nuosavų lėšų jau yra įkūrusi suslėgtų gamtinių dujų gamybos bazę – kompresorinę stotį Klaipėdoje, kur nuo 2007 m. pradžios pagal bendradarbiavimo sutartį su UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ paleisti pirmieji Lietuvoje gamtinėmis dujomis varomi miesto tipo autobusai.