Europos suslėgtomis dujomis varomų automobilių asociacijos NGVA Europe duomenimis, Švedijos pietinėje dalyje pavyko sukurti platų suslėgtų gamtinių dujų (CNG-compressed natural gas) pildymo stočių tinklą, kuris sparčiai plečiasi į šiaurinius Švedijos regionus. Rezultatai yra stebėtinai sėkmingi, nors Švedijoje nėra plataus dujotiekio tinklo (išskyrus šalies pietvakariuose esantį 300 km. dujotiekį. 2011 metų pabaigoje Švedijoje buvo daugiau kaip 130 viešo naudojimo CNG pildymo stočių. Tai tapo įmanoma išplėtojus biometano gamybą, kuris šiandien sudaro 60 proc. visų Švedijoje automobilių kurui naudojamų gamtinių dujų. Šalyje yra daugiau nei 12 miestų, kurių autobusų parkuose naudojamas biometanas.

Šiandien, Švedija turi gerai subalansuotą CNG automobilių parką: 36,520 tūkst. lengvųjų transporto priemonių, 1,530 tūkst. autobusų ir 550 sunkiųjų sunkvežimių. Švedijos sėkmę lėmė pastaraisiais metais valstybės skirta parama savivaldybėms nuosavybės teise priklausančių biologinių dujų gamybos įmonėms. Taip pat buvo labai svarbūs ir kiti valstybės skatinamieji veiksmai – 40 proc. mažesnis pajamų mokestis, jeigu CNG naudojantis automobilis priklauso verslo įmonei, galimybė nemokamai statyti šiuos automobilius municipalinėse stovėjimo aikštelėse daugelyje Švedijos miestų, pirmumo juostos oro uostuose, geležinkelio stotyse ir įvažiuojant į keltų terminalus. Ne visos šios iniciatyvos šiandien yra išlikusios, nes keitėsi vyriausybės, tačiau jos padėjo pasiekti proveržį. Visą parą veikiančios degalinės, kuriose galima atsiskaityti kredito kortele taip pat sulaukė labai palankių įvertinimų Švedijoje. Šiandien Švedija yra viena iš šalių kurioje biometanas pradėtas gaminti iš įvairių miško pramonės atliekų.

Dar viena ateityje planuojama naujovė Švedijoje – suskystintų gamtinių dujų (LNG-liquified natural gas) terminalų įdiegimas vietovėse, kurios yra labiau nutolusios nuo biometano gamyklų. Tai turėtų prisidėti ir prie CNG automobilių aptarnavimo, taip pat ilgiems pervežimams skirtų 44 tonas sveriančių ir LNG naudojančių sunkvežimių aptarnavimo. Šiuo metu Švedijoje veikia dvi LNG-CNG degalinės, veikiančios Geteborge-Sodertalje ir LNG stotis, kuri yra įsikūrusi Malmės mieste. Pirmoji gamykla, kurioje bus gaminamos suskystintas biometanas (LNG), šiuo metu yra statoma Švedijos Lidköpingo mieste Västra Götalando regione.