Šiaulių autobusų parke UAB „Busturas“ teritorijoje spalio 13 d. oficialiai atidaryta pirmoji mieste suslėgtų gamtinių dujų  degalinė (kompresorinė stotis), o po miestą netrukus pradės kursuoti pirmieji Šiauliuose šiuo ekologišku kuru varomi maršrutiniai autobusai.

Numatoma, kad artimiausioje ateityje Šiaulių autobusų parkas bus atnaujintas 30 suslėgtomis gamtinėmis dujomis (SGD) varomų autobusų, kurie pranoksta iki šiol naudojamus dyzelinius autobusus ne tik pigesnėmis eksploatacinėmis išlaidomis, bet ir beveik neteršia aplinkos.

Įrengus SGD kompresorinę stotį ir pradėjus eksploatuoti SGD varomus autobusus, dėl palankios mokestinės aplinkos autobusų parkas iš karto gali gerokai sumažinti patiriamas išlaidas kurui. Naujos kartos SGD varomo autobuso sąnaudos kurui gali būti net iki 30 proc. mažesnės nei naujos kartos analogiško dyzelinio autobuso.

SGD ekologiškumas ypač atsiskleidžia miestuose – tyrimais nustatyta, kad gamtinės dujos 90 proc. mažiau nei dyzelinas teršia aplinką dūmais, pelenais ir sieros dvideginiu, 50 proc. mažiau – anglies monoksidu ir 20 proc. mažiau – azoto oksidais ir reaguojančiais angliavandeniliais.

„Siekiame prisidėti prie modernios gamtinių dujų panaudojimo infrastruktūros šalies miestų autobusų parkuose sukūrimo, padedame savivaldybėms rasti sprendimus, suteikiančius galimybę be papildomų investicijų miestams atsinaujinti šiuolaikiškais, ekologiškais ir ekonomiškais autobusais“, – sakė Šiaulių autobusų parke SGD degalinę įrengusios UAB „SG dujos“ generalinis direktorius Virginijus Korsakas.

Pagrindinė UAB “SG dujos” veikla – suslėgtų gamtinių dujų (SGD) gamyba, pritaikymas ir šio ekologiško kuro plėtra Lietuvos transporto sektoriuje. UAB „SG dujos“ yra SGD pritaikymo Lietuvos transporte pradininkė ir lyderė. 2007 m. „SG dujos“ Klaipėdoje savo lėšomis pastatė SGD kompresorinę stotį ir aprūpino miestą pirmaisiais Lietuvoje SGD varomais miesto tipo autobusais, o 2011 m. –  naujos kartos SGD autobusais. 2012 m.  planuojama įrengti kompresorinę ir Kauno miesto autobusų parke, numatoma plėsti veiklą Marijampolėje ir kituose didesniuose Lietuvos miestuose, siekiančiuose atnaujinti savo autobusų parkus.