Aštuoni suslėgtas gamtines dujas naudojantys „Irisbus Citelis CNG“ jau surinkti Čekijos Vysoke Myto gamykloje. Netrukus jie pradės kelionę į Lietuvą. Lėšos ekologiškiems autobusams įsigyti Šiaulių miesto vežėjams skirtos iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos Sanglaudos fondo pagal priemonę „Kompleksinė viešojo transporto plėtra“.

Šiauliečiai vieni iš pirmųjų Lietuvoje pradėjo eksploatuoti suslėgtas gamtines dujas naudojančius autobusus. Praėjusių metų spalį mieste pradėjo veikti SGD degalinė, o bendrovė „Busturas“ įsigijo pirmuosius šešis pavažinėtus „Volvo“.

„Esame patenkinti dujiniais „Volvo“, tačiau šiokių problemų kyla dėl jų priežiūros bei remonto. Tikimės, kad naujieji „Irisbus Citelis CNG“ bus ne tik ekologiški, bet ir ekonomiški – SGD šiuo metu kainuoja gerokai pigiau nei dyzelinas“, – viliasi bendrovės „Busturas“ eksploatacijos direktorius Silvas Gedaminskas.

Naujieji „Irisbus Citelis CNG“ – žemagrindžiai, standartinio 12 metrų ilgio, salone – 26 sėdimos vietos, iš viso autobusu galės važiuoti 85 keleiviai.

Paskutinį kartą bendrovės „Busturas“ miesto autobusų parkas naujų transporto priemonių sulaukė prieš septynetą metų – tuomet šiauliečiai įsigijo du naujus „Volvo“ . „Džiaugiamės, kad šįkart galėsime miestiečiams pristatyti išsyk aštuonis naujus modernius bei ekologiškus autobusus“, – sako S. Gedaminskas.

„Irisbus Citelis CNG“ sumontuoti 213 kW IVECO „Cursor 8“ varikliai, atitinkantys Euro 5 ir EEV reikalavimus. Pavarų dėžė – „Voith“, automatinė, su retarderiu. Keleivių saugumą užtikrina pneumatinė stabdžių sistema, taip pat ABS, ASR bei EBS sistemos.

Ant autobusų stogo sumontuotuose iš specialių kompozitinių medžiagų pagamintuose balionuose telpa 1240 litrų dujų – su tokiu degalų kiekiu autobusas be papildymo galės nuvažiuoti apie 400 kilometrų.

Visi aštuoni šiauliečių „Irisbus Citelis CNG“ nudažyti tradicine – raudona ir geltona – spalva.

„Busturo“ vadovai viliasi, jog į miesto gatves naujieji autobusai išvažiuos jau spalio pradžioje.

(parengta pagal www.ebus.lt)