Įmonių grupės „SG dujos“ įmonė UAB „SG dujos Auto“ oficialiai įgyvendino “Vandenilio kaip kuro ar kuro priedo, ekologiškų kuro priedų ir kuro sistemų eksperimentinių tyrimų laboratorijos” įkūrimo projektą. Naujoji laboratorija iškilo Pabradėje, užbaigti visi laboratorijos pastato statybų ir vidaus įrangos darbai.

Pasirašiusi sutartį su VšĮ „Lietuvos verslo paramos agentūra“, įmonė „SG dujos Auto“ šį projektą pradėjo įgyvendinti 2012 m., lapkričio mėn., projektui skirta 5,3 mln. litų paramos suma iš ES struktūrinių fondų. Projektas vykdomas pagal ES fondų priemonę  „Intelektas LT+“. Bendra projekto vertė – 7,6 mln. litų.

Projekto tikslas – tirti vandenilio panaudojimo kuro gamybai Lietuvoje galimybes bei aplinkai draugiško kuro gamybos technologijas, plėtoti pažangius naujausius vandenilio kaip kuro ar kuro priedo pritaikymo kartu su gamtinėmis dujomis metodus. Laboratorijoje numatoma tirti vandenilio įterpimo į gamtines dujas galimybes, nustatyti tinkamiausias vandenilio proporcijas, kad šis kuras galėtų būti naudojamas gamtinėmis dujomis varomuose automobilių varikliuose, atsižvelgiant į variklių technines charakteristikas.

Naujoji mokslo tyrimų laboratorija įkurta pasitelkus mokslo partnerius – Lietuvos energetikos institutą bei Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Tai pirmoji tokio pobūdžio laboratorija Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Nuo 2016-2017 m. laboratorijoje planuojama tyrinėti didesnio sodrumo hidrometano mišinius, taip pat tirti vandenilio, kaip kuro priedo panaudojimą įvairiose degalų rūšyse tokiose kaip benzinas, dyzelinas, kurti efektyvius, netaršius ir pigius, vandenilio gamybos būdus.

Pasak „SG dujos Auto“ generalinio direktoriaus Vido Korsako, laboratorijoje planuojama kurti eksperimentinius hidrometano gamybos modulius, kuriuos būtų galima lengvai įdiegti degalinių ir viešojo transporto aptarnavimo infrastruktūroje, o vėliau – sukurti reikiamas sąlygas pradėti hidrometano įrangos pramoninę gamybą.

Įgyvendinus projektą, tikimasi komercinius hidrometano gamybos modulius eksportuoti į kitų šalių rinkas (Latviją, Estiją, Rusiją, Lenkiją, Vakarų Europos šalis, Kazachstaną ir t.t.).

UAB „SG dujos Auto“ priklauso „SG dujos“ įmonių grupei. „SG dujos“ yra suslėgtų gamtinių dujų kaip kuro rūšies pritaikymo Lietuvos transporte pradininkė ir lyderė, sėkmingai plėtojanti savo veiklą ir reikšmingai prisidedanti prie alternatyvaus kuro Lietuvoje plėtros. Šiuo metu įmonė savo veiklą yra sutelkusi trijuose Lietuvos miestuose – Klaipėdoje, Šiauliuose ir Kaune, padeda šių miestų autobusų parkams atsinaujinti gamtinėmis dujomis varomais autobusais, plėtoja suslėgtų gamtinių dujų infrastruktūrą. Bendrovė projektuoja, stato ir eksploatuoja gamtinių dujų kompresorines stotis, kuriose miestų autobusai galėtų greitai ir patogiai užsipildyti kuro talpas bei važiuoti naudodami šį pigų ir ekologišką kurą.