Olandijos ir Šiaurės Vokietijos dujų transporto kompanija „Gasunie“ ėmėsi pirmųjų žingsnių siekdama pakeisti savo automobilių parką gamtines dujas naudojančiais automobiliais. Birželio mėnesį šios bendrovės automobilių parkas pasipildys pirmaisiais 21 „Volkswagen Caddy Maxi“ automobiliais, kurių varikliai yra pritaikyti naudoti dvi kuro rūšis – suslėgtas gamtines dujas ir benziną. Naujosios transporto priemonės įmonę pasieks birželio mėnesį, iš viso planuojama, kad bendrovė ateityje turės 284 gamtinėmis dujomis varomus automobilius.

„Žaliųjų dujų“ (biometano) sertifikatus planuoja įsigyti iš  Olandijos gamtinių dujų sertifikavimo instituto „Vertogas“. Nuo 2010 m. Olandijos  „Vertogas“ bendradarbiauja su tokias pačias funkcijas atliekančia Vokietijos energetikos agentūra „Deutsche Energie-Agentur GmbH“, kartu plėtoja prekybą sertifikuotomis gamtinėmis dujomis.

Biometanas – biodujos, išgrynintos iki teisės aktuose nustatytų kokybės reikalavimų, siekiant pateikti jas į gamtinių dujų tinklą ir (ar) naudoti transporto priemonių vidaus degimo varikliuose.

Sertifikatas nurodo biometano kilmę ir patvirtina, kad savo kokybinėmis savybėmis šios dujos prilygsta natūraliu būdu išgaunamoms gamtinėms dujoms. Biometanas, gaminamos iš atliekų, pavyzdžiui, mėšlo, nuotekų dumblo, organinių atliekų ir gali būti skirtas naudoti kaip transporto priemonių kuras.

(parengta pagal www.ngvglobal.com ir UAB „SG dujos“ informaciją)