Didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija – Lietuvos verslo konfederacija gegužės 26 d. paskelbė prestižinių verslo apdovanojimų „METŲ PASLAUGA 2017“ laureatus. „Metų energetikos projektu 2017“ paskelbtas "SG dujos" plėtojamas gamtinių dujų, praturtintų vandeniliu inovacijų projektas. 

„Tai yra svarbus įvertinimas ir patvirtinimas mums, kad pasirinkome teisingą inovacijų kryptį, kurią pastebi ir vertina autoritetingi verslo ekspertai. Šiandien pagrindinis mūsų uždavinys – paversti atliktus tyrimus praktiniais sprendimais verslui, pritraukti Lietuvos ir užsienio kompanijų dėmesį, kurios plėtotų šiuos projektus savo verslo inovacijų tikslais. Po šio įvertinimo labai  tikimės ir didesnio valstybės institucijų dėmesio, nes Lietuvoje kol kas vis dar trūksta nuoseklios skatinimo politikos, kuri galėtų padėti plėtoti alternatyvaus kuro infrastruktūrą“, - sakė projektą įgyvendinančios bendrovės „SG dujos Auto“ direktorius Vidas Korsakas. 


Pasak V. Korsako, Europos Sąjunga yra labai aiškiai įvardinusi alternatyvaus kuro rūšis, kurioms bus skiriamas išskirtinis dėmesys – tai suslėgtos ir suskystintos gamtinės dujos, vandenilis ir elektra arba visų šių kuro rūšių arba dalies jų naudojimas kartu. Šiuo metu alternatyvaus kuro ir jo infrastruktūros plėtrai skiriamas valstybės dėmesys nėra tenkinantis. Kitose ES šalyse diegiama ne tik skatinanti mokestinė aplinka, bet ir skiriamos tikslinės subsidijos alternatyvių degalų bei transporto užpildymo ir pakrovimo infrastruktūros plėtrai. Pavyzdžiui Klaipėdos uoste turime didžiulį gamtinių dujų terminalą – belieka rasti teisingus kelius lengvai prieinamai šį resursą kuo labiau išnaudoti būtent transporto sektoriuje“, sakė V. Korsakas. 

„Metų paslauga 2017“ komisijos nariai įvertino „SG dujos“ įmonių grupės pastangas tirti vandenilio įterpimo į gamtines dujas galimybes, kurti vandenilio ir gamtinių dujų modulius, kuriuos jau šiandien naudoja trys Lietuvos autobusų parkai, dėmesį jau atkreipė ir transporto priemonių gamintojai. „Suslėgtų gamtinių dujų, praturtintas vandeniliu projektą komisija palankiausiai įvertino „Metų energetikos projekto“ kategorijoje. Komisija atkreipė dėmesį, kad paslauga unikali ir inovatyvi ne tik regioniniu mastu – apie tokių mišinių naudojimą netolimoje ateityje yra kalbama Europos Parlamento bei Komisijos dokumentuose bei direktyvose. Lietuvos verslo konfederacijos vadovo Valdo Sutkaus teigimu, verslo apdovanojimais siekiama ne tik pagerbti rinkos lyderius, kurie prisideda prie ekonomikos stiprinimo, bet ir siunčiamas signalas Vyriausybei, į ką pastaroji turėtų atkreipti dėmesį bei nukreipti investicijas ten, kur sukuriama didesnė pridėtinė vertė ir gaunama ekonominė nauda. 

„Tai nėra tik verslo apdovanojimai – mes rodome, kokias turime konkurencingas verslo sritis ir industrijas, kokios Lietuvoje veikia pažangios ir inovatyvios verslo įmonės. Jau dabar turime pavyzdžių, kai apie šimtą darbuotojų turinčios paslaugų įmonės sumoka pelno mokesčio daugiau nei didieji pramonės gigantai“, – teigia V. Sutkus. Kaip „Metų paslaugos“ renginyje teigė finansų ministras Vilius Šapoka, neišvengiama ir tikslinga, kad verslas orientuojasi į inovatyvias paslaugas. Vyriausybės programos prioritetai taip pat nukreipti į ateities perspektyvas, didesnės vertės kūrimą, nes kai sukuriama daugiau – lengviau dalintis. „Neseniai pristatėme su tuo susijusių gerų naujienų paketą. Siekdami lyderystės Baltijos šalių ir šiaurės regione, siūlome palankiausią visoje ES mokestinį režimą investicijoms į mokslinius tyrimus, išradimų komercializavimą, naujas technologijas: 5 proc. vietoj dabar esančio 15 proc. mokesčio pelno tarifas išradimų komercializavimui, 100 proc. lengvata – investicijoms į technologinį atsinaujinimą, 300 proc. – mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklai. Ir dar vienas ryškus skaičius – inovacijoms skatinti – 1 mlrd. eurų ES investicijų. Tokių lengvatų neturi nei viena ES šalis, tad tikimės, kad tai padės gerus pagrindus turtingesnei mūsų šalies ateičiai“, – sakė ministras. 

Paraiškas vertino komisija, sudaryta iš šalies nuomonės lyderių, sėkmingų verslininkų, verslo žiniasklaidos atstovų: „Biotechpharma“ vadovas prof. Vladas Algirdas Bumelis, bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis, „Equinox Europe“ vadovė Rasa Beskajevienė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Kęstutis Šetkus, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, „Delfi“ verslo redaktorė Rasa Lukaitytė ir kiti ekspertai. Didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija – Lietuvos verslo konfederacija – jau penktus metus organizavo prestižinių verslo apdovanojimų „METŲ PASLAUGA 2017“ atranką. Apdovanojimų „Metų paslauga“ tikslas – skatinti Lietuvos įmones kurti konkurencingas, inovatyvias, aukštos pridėtinės vertės paslaugas, atitinkančias šiandienos rinkos ir vartotojų poreikius. 

Konkurso dalyviai buvo vertinami net 12 kategorijų: „Metų nekilnojamojo turto plėtros projektas“, „Metų energetikos projektas“, „Metų teisės paslauga“, „Metų inovatyviausia technologija“, „Metų prekybos sprendimas“, „Metų Lietuvos eksportas 2017“, „Metų išmanusis logistikos sprendimas“, „Metų sveikatingumo paslauga“, „Metų finansų paslauga“, „Metų mokslo proveržis“, „Metų startuolis“.