Italija viena pirmųjų pradėjo naudoti gamtines dujas kaip automobilinio kuro rūšį ir šiandien pagal šio kuro panaudojimą automobiliuose yra absoliuti lyderė – Italijoje 2010 m. pabaigoje buvo 730 tūkst. gamtinėmis dujomis varomų transporto priemonių. Per metus jų skaičius padidėjo daugiau nei 100 tūkst.

Palyginimui – Europos gamtinėmis dujomis varomų automobilių asociacijos duomenimis, Lietuvoje 2010 m. pabaigoje užregistruoti tik 195 autotransporto priemonės. Latvijoje pernai birželio mėn. užregistruota 500, Estijoje – 55 automobiliai. Kaimyninėje Lenkijoje važinėja per 2 tūkst. gamtinėmis dujomis varomų transporto priemonių.

Italijoje veikia gerai sukurta gamtinių dujų užsipildymo vietų infrastruktūra – veikia 770 viešo naudojimo gamtinių dujų kompresorinių visoje šalyje. Lietuvoje šiuo metu iš viso yra trys degalinės – dvi Vilniuje ir viena Klaipėdoje.

Kodėl Italijoje gamtinės dujos tokios populiarios? – čia gaminami FIAT automobiliai su gamtinėmis dujomis pritaikytais varikliais yra geras stimulas rinkai plėstis, tačiau patys automobiliai yra ne priežastis, bet pasekmė. Svarbiausias stimulas naudoti dujas – jų kaina. Vienam kilometrui įveikti gamtinėmis dujomis varomu varikliu kainuoja net apie 60 proc. pigiau nei tokio paties pajėgumo benzininiu varikliu ir apie 33 proc. pigiau nei dyzeliniu analogu. Tai, kad gyventojai gali nusipirkti naujų automobilių, kuriuoje jau gamykloje yra sumontuojama dujų įranga, padeda rinkai plėstis dar sparčiau.

Komercinių transporto priemonių sektoriuje Italijoje iš viso važinėja 1200 gamtinėmis dujomis varomų sunkvežimių, daugiausia šiukšliavežių ir 2300 miesto autobusai.